Vlastivěda – plakát

 • Stejně jako minulý rok, budou mít žáci za úkol vytvořit vlastivědný plakát. Myslím, že většině se to minulý rok podařilo na výbornou a že ostatní se již inspirovali, jak by měl plakát vypadat. (vydařené máme stále vystavené)
 • Byla bych ráda, kdyby se žáci SAMOSTATNĚ pokusili vytvořit plakátek s informacemi, fotografiemi zadaného státu. Žák bude mít za úkol čerpat z učebnice, encyklopedie, knihy, vlastních zážitků, případně z internetu (doporučuji wikipedii) a vypíše si důležité informace k zapamatování, zajímavosti… Informace si může vytisknout, ale rozhodně nechci, aby vytiskl celou stránku z wikipedie, aniž by jakkoliv text upravil, či opsal celý text z knihy. Informace a fotografie nalepí nebo napíše na čtvrtku formátu A3, případně A2.

 • Všechny základní důležité informace z plakátu žák bude znát (dokáže sám říct několik vět) a řekne (= žádné čtení) je celé třídě.

 • Plakát by měl obsahovat vše důležité, měl by vypadat hezky, měl by být přehledný, neměl by být  pomuchlaný, odfkláknutý. Př. informací – kde stát je, jaká jsou tam města, pohoří, řeky, přírodní památky, co se tam vyrábí, pěstuje, jaká významná osobnost se tam narodila nebo tam žila (spíše historická, než novodobá ,,hvězda,,), zajímavosti o městech, historických památkách… Plakát rozhodně nemůže obsahovat všechny informace, co najdou děti na internetu. Každý se zaměří na to, co je mu blízké, co je pro něj zajímavé a nové.

  Prosím, aby tento domácí úkol nedělali rodiče! Je to úkol pro děti, aby se učily pracovat s informacemi, něco nového se dozvěděly, učily se předávat informace ostatním… Za tento plakát a jeho prezentaci dostanou známku. Doufám, že budou samé jedničky. :-)

 • Předběžně budeme plakát odevzdávat v prosinci.
 1. Chorvatsko – Vítek
 2. Maďarsko – Andrejka
 3. Itálie – Ondra P.
 4. Španělsko – Terka
 5. Bulharsko – Tom
 6. Rumunsko – Standa
 7. Řecko  – Robert
 8. Francie – Adélka
 9. Švýcarsko – Eliška
 10. Belgie (+EU) – Natka
 11. Nizozemsko – Sára
 12. Island  – Anetka
 13. Dánsko – Vendulka
 14. Norsko – Ondra M.
 15. Finsko – Barča
 16. Švédsko – Zuzka
 17. Rusko – Lukáš
 18. Ukrajina – Erika
 19. Turecko – Honza
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Lucie Švehlová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.